Rybářské povídky


 

 

Rybářské závody "Včelín - Jaro 2006"

        V sobotu 6.5.2006 se konaly v areálu "na Včelíně" jarní rybářské závody, kterých se zúčastnilo 144 závodníků. Vítězem se stal p.František Bača z Lanžhota, který ulovil 15 kaprů o celkové délce 808,8 cm. Na druhém místě skončil p.Rudolf Polák z Podivína ( 13 kaprů - 764,4 cm ). Třetí místo obsadil p.Petr Mlátilík z Břeclavi ( 8 kaprů - 402,3 cm ). Největšího kapra o délce téměř 65 cm chytil p.Zbyněk Šulc z Břeclavi, největšího lína pak p.Roman Hanák z Dubňan.

        Kvalitně zajištěný závod provázelo slunečné počasí a tak drtivá většina závodníků odcházela spokojena. Poděkování patří všem, kteří se na organizaci závodu podíleli a také sponzorům za výraznou podporu celého klání.

Břetislav Mužný - předseda MRS MO BřeclavRybářské závody mládeže "Včelín - Jaro 2006"

        O den později, v neděli 7.5.2006 se na stejném místě konaly rybářské závody mládeže. Vítězem se stal Zdeněk Píša, který ulovil 8 kaprů o délce 420 cm. Cenu za největšího uloveného kapra si odnesli:
Jakub Musil, Petr Sehnal a Miloslav Želísko (každý z nich ulovil kapra o délce 64 cm). Největšího lína ulovil Libor Kocúr a největšího amura pak Tomáš Stanok. Vítězem kategorie za největší počet ulovených ryb se stal Petr Sehnal (69 ks).

        Děkuji sponzorům, kteří závod mládeže podpořili finančně a materiálně. Dále pak všem, kteří se na zajištění závodu podíleli.

Mgr. David Starnovský - vedoucí mládeže při MRS MO Břeclav


Vlevo - Nejmladší účastník rybářských závodů mládeže Jakub Musil si odnesl cenu za největšího uloveného kapra
Vpravo - Vítěz rybářských závodů "Včelín - Jaro 2006" p.František Bača