Rybářské povídky


 

 

O historii rybníku Včelín se můžete dočíst na www.chytej.cz
v článku Milana Štěpničky ,,Vznik a historie rybníku Včelínek"

Zhodnocení odpoledne s M. Tychlerem
Zhodnocení odpoledne s J. Foltýnem
Odpoledne s doc. Ing. Stanislavem Luskem, CSc.

Od rybářského kolegy Goldyho
Původně jsem plánoval jet na Pálavu, což jsem musel změnit, protože upoštěli moc vody a hladina klesla až o půl metru. A kapří brali jen sporadicky. Nakonec jsem tedy jel na Včelín. Rybník je skoro v centru města, takže je tu poměrně velký rybářský tlak, hlavné přes víkend. Byl jsem tu poprvé, ale o revíru jsem věděl od neslyšícich kamarádů. Prý zde jsou pěkní kapři, ale nedařilo se jim ulovit kapra nad 80cm. První den jsem krmil miniboilisem a tygřími ořechy. Celý den brala samá kapří miminka a dokonce i cejni. Vyměnil jsem tedy boilie za tygří ořech. Na obou prutech. Což se nakonec ukázalo jako dobré, protože o tygří ořech se absolutně nezajímali malé ryby a žádnou už se mi ani nepodařilo do konce výpravy chytit. Za těch zbývajících 5 dní přišlo 22 kaprů a z toho 21 kusů 80-85cm a ten 22 měl 90cm.

Poznámka: redakčně krácenoPoděkování

Dobrý den. Byl jsem u vás na Včelínku chytat minulý víkend s přítelkyní a perfektně jsem si zachytal. Vytáhl jsem kapra 103 cm a 20 kg, pak 85 cm a 10,5 kg a spoustu menších. Je vidět, že se o tuto vodu staráte jak nejlíp umíte a za to vám patří můj velký DÍK.

Lukáš Hrubý, 14. 8. 2014


Měl jsem možnost si zarybařit na Vašem revíru Dyje 3 A Včelín a znovu se mi potvrdila myšlenka, kterou nosím v hlavě. Totiž, že záleží na lidech kolem vody v organizacích MRS. Tvrdím totiž na rozdíl od jiných, že si člověk může zachytat k úplné spokojenosti na revírové vodě stejně tak dobře jako na vodách placených, čehož je příklad i Vámi spravovaný výše citovaný rybník. Letos jsem jej navštívil 8 krát v různých obdobích a vždy jsem byl velmi spokojen jak s úlovky, tak s celkem solidním pořádkem na břehu a parkovišti. Svědčí to zcela jistě o dobré práci lidí zejména ve výboru. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat a do Nového roku popřát hodně dobrých nápadů při organizování rybařiny.

Jiří Mylbachr, Kuřim, člen ZO MRS ve Veverské Bítýšce.
O tom, že se na revíru Dyje 3A-Včelín loví krásní kapři
se můžete přesvědčit zde:

Fotogalerie "Krásní kapři I."

Fotogalerie "Krásní kapři II."

Fotogalerie "Krásní kapři III."

Fotogalerie "Krásní kapři IV."